20 Eki 2023

2023 İlmi Hüviyet Tespiti Sınavı

İstanbul Teknik Üniversitesi tarafından düzenlenecek olan İLMİ HÜVİYET TESPİTİ SINAVI için başvurular 30 Ekim- 3 Kasım 2023 tarihlerinde alınacaktır.

News: İTÜ Media and Communication Office

 

İTÜ’de düzenlenecek olan İLMİ HÜVİYET TESPİT SINAVI BAŞVURUSU hakkında duyuru.

 

T.C. YÖK Tanıma ve Denklik Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından, Yurtdışı Yükseköğretim Diplomaları Tanıma ve Denklik Yönetmeliği uyarınca yürütülen Seviye ve Yeterlik Belirleme Sistemi kapsamında, İstanbul Teknik Üniversitesi tarafından düzenlenecek olan İLMİ HÜVİYET TESPİTİ SINAVI için başvurular 30 Ekim- 3 Kasım 2023 tarihlerinde alınacaktır.

Sınav takvimi ayrıntılı olarak aşağıdaki çizelgede yer almaktadır. Çizelgede belirtilen tarihler dışında başvuru yapılamayacak ve sınava girilemeyecektir. Sınava katılmak isteyen adayların, haklarını yitirmemek için, bu takvime uygun olarak hareket etmeleri zorunludur.

İLMİ HÜVİYET TESPİTİ SINAV TAKVİMİ
  
TARİHİŞLEM
20 Ekim 2023Başvurular için 1. “WEB” duyurusunun yapılması.
           26 Ekim 2023Başvurular için 2. “WEB” duyurusunun yapılması.
30 Ekim- 3 Kasım 2023Adayların başvurularının alınması.
9 Kasım 2023YÖK tarafından sınava girmesi kabul edilen asil ve yedek aday listelerinin ve sınav ücretinin yatırılacağı banka hesabının duyurulması.
13-14 Kasım 2023Asil adaylar tarafından sınav ücretinin verilen banka hesabına yatırılması ve dekontunun 2. duyuruda belirtilen yoldan İTÜ’ye teslimi.*
15 Kasım 2023Ücretini yatırmayan asil adayların yerine yedek adaylardan sınava girebilecekleri ilan edilmesi.*
16 Kasım 2023Sınava girebileceği açıklanan yedek adaylar tarafından sınav ücretinin verilen banka hesabına yatırılması ve dekontunun 2. Duyuruda belirtilen yoldan İTÜ’ye teslimi.
17 Kasım 2023Sınava son çağrı duyurusunun yapılması. Sınav yerlerinin ilan edilmesi.
21 Kasım 2023Yazılı sınavın yapılması
22 Kasım 2023Sözlü sınavın yapılması


* Verilen süre içerisinde ücretini yatırıp dekontu İTÜ’ye teslim etmeyen adaylar, sınava girme hakkını kaybedecek ve yerlerine yedek adaylara hak tanınacaktır. 

* YÖK tarafından belirlenen sınavla ilgili temel ilkeler ve kurallara, aşağıdaki “YÖK 2023 İLMİ HÜVİYET TESPİTİ ve YAPILANDIRILMIŞ KLİNİK SINAV KILAVUZU” bağlantısından; sınava başvurunun nasıl yapılacağı, sınavın uygulanışı ve değerlendirme yöntemi ile ilgili ayrıntılara ise, “İTÜ Tarafından Düzenlenen İlmi Hüviyet Tespiti Sınavı’na ilişkin Uygulama Esasları” bağlantısından ulaşılabilir: 

"YÖK 2023 İLMİ HÜVİYET TESPİTİ ve YAPILANDIRILMIŞ KLİNİK SINAV KILAVUZU" için tıklayınız.

"İTÜ tarafından düzenlenen İlmi Hüviyet Tespiti Sınavı’na İlişkin Uygulama Esasları" için tıklayınız.

 

İTÜ tarafından düzenlenen İlmi Hüviyet Tespiti Sınavı'na başvuru yapmak için tıklayınız.